Władca ognia

materiały ognioodporne

Od dziecka uwielbiałem komiksy o superbohaterach. W ostatnim czasie znów zacząłem je namiętnie czytać – odwiedziwszy niedawno bibliotekę znalazłem półkę z komiksami i sięgnąłem po jeden z nich po blisko dziesięcioletniej przerwie.Zdarzyło się tak chyba głównie dzięki kinu i temu, że komiksy które czytałem w dzieciństwie zaczęły być ekranizowane. Wspomnienia odżyły i zacząłem wracać do świata superbohaterów.

Superbohaterowie mają najróżniejsze moce. Niektórzy na przykład potrafią władać jakimś żywiołem. Zastanawiam się, jak musiałby wyglądać żywot kogoś, kto włada ogniem, jednak robi to nie do końca świadomie, nie w pełni kontroluje swoje zdolności. Oczywiście musiałyby go otaczać płyty ognioodporne, a jedynym sensownym budulcem jego miejsca zamieszkania byłby beton ogniotrwały (ceramic.com.pl), raczej do użytku w mieszkaniu takiego kogoś nie nadawałyby się drewniane meble i musiałby zapomnieć o kolekcjonowaniu książek (czy też komiksów). Do ocieplenia ścian musiałoby posłużyć włókno ceramiczne, ale tu pojawia się pytanie, czy ocieplenie w ogóle byłby mu do czegokolwiek potrzebne?

Nie wiemy, czy taki władca ognia odczuwałby zimno, a nawet jeśli by odczuwał, to przecież mógłby spokojnie ogrzać się od wytworzonego przez siebie samego płomienia. Hurtownie materiałów budowlanych raczej nie zbiłyby na nim majątku.