Rynek mieszkaniowy w Krakowie

mieszkania

Zamierzasz kupić mieszkanie, lub dom w Krakowie? Zatem masz szczęście: obecnie rynek mieszkaniowy w tym mieście, jest dużo bardziej korzystny dla kupujących nieruchomości, niż dla sprzedających je. Poza tym, Kraków jest miastem bardzo perspektywicznym. Na krakowskim rynku nieruchomości, znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju mieszkań i domów, w różnych cenach.

Panuje opinia, że mieszkania w Krakowie są bardzo drogie – nie jest to prawda. Choć generalnie, w porównaniu do innych polskich miejscowości, ceny mieszkań w Krakowie mogą wydawać się wysokie, to jednak także w tym mieście, da się kupić tanie mieszkanie! Na cenę nieruchomości ma wpływ bardzo wiele różnych czynników. Najistotniejsze z nich to: powierzchnia mieszkania, jego lokalizacja, jego ogólny stan (standard), to czy mieszkanie jest nowe, czy stare…

Bardzo opłacalną inwestycją, jest także budowa od podstaw mieszkania, lub domu na terenie Krakowa, lub w jego okolicach. Obecnie, na terenie Krakowa działa bardzo wiele firm architektonicznych i budowlanych. Postawienie całkiem nowego domu, całkowicie zgodnego z naszymi oczekiwaniami i wymaganiami, nie jest w dzisiejszych czasach wcale tak bardzo czasochłonne jak mogłoby się wydawać. Ponadto, koszty takiego przedsięwzięcia nie muszą być wcale zbyt wysokie – cena budowy domu od podstaw, wcale nie musi przewyższać ceny zakupu gotowej nieruchomości.

Budowa nowego mieszkania, ma pewną istotną przewagę nad zakupem używanego mieszkania – budując nowe mieszkanie, mamy całkowity wpływ na wszystkie rozwiązania architektoniczne i na to jakie materiały zostaną zastosowane. Będzie więc ono dokładnie takie, jakie chcemy żeby było.