Nowoczesne żarówki energooszczędne

żarowki led

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe w ciągu kilku lat zyskały grono zwolenników wśród Polaków. Lubimy jasność, a także dobrą jakość światła. Trzeba jednak zaznaczyć, iż nie od razu staliśmy się miłośnikami nowych metod. Jeszcze niedawno ze sceptycyzmem spoglądaliśmy na żarówki energooszczędne nie wiedząc czy są lepsze czy gorsze od tradycyjnych odpowiedników.

Wiedzieliśmy jedynie, że są zdecydowanie droższą opcją w sklepie. Dzisiaj mało kto korzysta z typowych żarówek, które są pożeraczami prądu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż żarówki energooszczędne są droższe niż te tradycyjne, ale tak naprawdę generują oszczędności. Tak samo jest z diodami. Moduły LED jeszcze nie tak dawno zdawały się być czymś tajemniczym i niedostępnym. Mało kto ryzykował zakup czegoś o czym niewiele słyszał. Dzisiaj typowy moduł LED Samsung jest dostępny w każdym większym sklepie oświetleniowym. Tego typu oświetlenie jest wykorzystywane nie tylko w prywatnych domach, ale również w przedsiębiorstwach. Jedną z cech charakterystycznych diody jest to, iż emituje bardzo niewielkie ilości ciepła. Czemu? Otóż większość pobieranej energii zostaje od razu przekształcona w światło, a nie w ciepło.

Właśnie dlatego diody montuje się w obiektach czułych na promieniowanie cieplne, a także w profesjonalnych lusterkach do malowania twarzy. Jak widać oświetlenie LED jest uniwersalnym rozwiązaniem zarówno w chłodni, jak i w salonie kosmetycznym. Może warto zastanowić się również nad jego wprowadzeniem do własnego domu.